خالق شاهنامه، شاعری که زبان پارسی را زنده نگه داشت

زادروز خالق شاهنامه، حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعری که زبان پارسی را زنده نگه داشت، گرامی باد.
۱۳۹۹/۱۱/۰۶/توسط مــهــرطه

بادبادک مــهــر

ساخت بادبادک در هر سنی هیجان‌انگیز است. بادبادک‌بازی و همراه شدن با وزش باد، شور و شادی کودکانه در وجودمان ایجاد می‌کند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۴/توسط مــهــرطه

کتاب‌خوانی برای کودکان عشایرنشین کوه خواجه

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه طی سه ماه گذشته، طرح کتابخوانی را برای مربیان و کودکان محروم منطقه‌ی سیستان اجرا کرده است
۱۳۹۹/۱۰/۲۱/توسط مــهــرطه

طرح «صندوق وام خرد همدلی» برای مدرسه‌سازی هامون

صندوق وام خرد به‌عنوان یک گزینه‌ی بلندمدت می‌تواند بهتر از کمک‌های بشردوستانه و خیرخواهانه باشد؛ زیرا ایجاد اشتغال و فرصت‌های اقتصادی را گسترش می‌دهد و به توسعه‌ی محلی کمک می‌کند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸/توسط مــهــرطه

آموزش مربیان پیش‌دبستانی و روستا-مهدهای شهرستان هامون

در راستای اجرایی شدن پروژه‌ی آموزش مربیان پیش‌دبستانی و روستا-مهدها تلاش کردیم که اهمیت آموزش پیش‌دبستانی را برای مسئولین این پایه توضیح دهیم.
۱۳۹۹/۱۰/۱۵/توسط مــهــرطه

گزارش آموزش مربیان روستا-مهد زابل ۱۳۹۹

مسئولین روستا مهدها علاقه‌مند هستند که برای بچه‌ها دنیای بهتری را رقم بزنند؛ ولی از داشتن آموزش‌های مناسب محروم هستند. برگزاری دوره‌های آموزشی و به‌روز کردن مربیان مهد کودک و پیش دبستانی زابل برای آموزش کودکان، راهکاری بود که ما در موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه برگزیدیم؛ با این امید که این مربیان بتوانند کودکان خلاق‌تری را پرورش دهند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۰/توسط مــهــرطه

ساخت زمین ورزش و بازی در روستای قاسم‌آباد جیرفت

امسال موفق شدیم زمین ورزش و بازی به مساحت ۲۷۰ متر مربع را با زیرساخت و بتن‌ریزی؛ به همراه نصب یک عدد سرسره، تاب و الاکلنگ برای کودکان ایجاد کنیم.
۱۳۹۹/۱۰/۰۴/توسط مــهــرطه

طرح باغ توران در قاسم‌آباد جیرفت

دانش‌آموزان دبستان مــهــرطه در قاسم‌آباد جیرفت به همراه مدیر دبستان در درختکاری مشارکت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۹/توسط مــهــرطه

گزارش افتتاح و ساخت دبیرستان مــهــرهامون‎

موسسه‌ی نیکوکاری مهرطه در سال ۱۳۹۷ با رویکرد کمک به برقراری عدالت آموزشی، با همت خیرین علاقمند، اقدام به ساخت دبیرستان مهرهامون در محمدآباد، شهرستان هامون، استان سیستان و بلوچستان کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۵/توسط مــهــرطه

پروژه‌ی گروه مــهــرهامون – گزارش سال ۱۳۹۸

گروه پروژه‌ی مهرهامون طی فعالیت چندین‌ساله‌ی خود در شهرستان هامون، همواره تلاش داشته طرح‌های خود را با همکاری و در تعامل با جامعه‌ی محلی انجام دهد. جامعه‌ی هدف این طرح‌ها کودکان و مادران هستند، اما در فعالیت‌های خود به دیگر گروه‌های جامعه‌ی محلی نیز می‌پردازند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۳/توسط مــهــرطه

گزارش پروژه‌ی مــهــرهامون سال ۱۳۹۷

مهرهامون یک پروژه‌ی اجتماع‌محور است، که اجرایی شدن آن تنها با یاری و همکاری نیروهای محلی امکان‌پذیر است. هدف از اجرای این طرح، یافتن راهکارهای لازم جهت کاهش محرومیت کودکان منطقه‌ی محمدآباد (شهر زابل) است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۱/توسط مــهــرطه

یک خبر خوب برای خانواده‌ی مــهــرطه

در روز دانشجو، حامل یک خبر خوب و تبریک ویژه برای خانواده‌ی مــهــرطه هستیم. با مشارکت و همراهی صمیمانه‌ی تمامی اعضای خانواده مهرطه به‌ویژه گروه مــهــرهامون، یک بانوی سیستانی موفق به کسب رتبه در کنکور سراسری و پذیرش در رشته‌ی پزشکی شد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶/توسط مــهــرطه

روز جهانی داوطلب گرامی باد

داوطلبان موسسه ی نیکوکاری مــهــرطه با تعهد نسبت به مسئولیت اجتماعی خود، در راستای بهبود وضعیت جامعه و افراد جامعه اقدام به عمل می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۵/توسط مــهــرطه

تجربه‌ی شیرینی‌پزی با فرزندان مــهــرطه

شیرینی پزی با فرزندان مهرطه تجربه‌ی لذت‌بخشی‌ست. بچه‌ها در حین درست کردن کیک و شیرینی، با مفاهیم مشارکت در کار گروهی و مسئولیت‌پذیری آشنا می‌شوند. شیرینی‌پزی و آشپزی کودکان خلاقیت آن‌ها را پرورش می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۴/توسط مــهــرطه

برندگان هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر

با برندگان هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر آشنا شوید.
داوران نوجوان به کدام کتاب ها رای دادند؟ نویسندگان و مترجمان منتخب چه کسانی هستند؟ کتاب های انتخاب شده را کدام نشر چاپ کرده است؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۴/توسط مــهــرطه

اختتامیه‌ی هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر

بررسی کتاب‌های هشتمین دوره جایزه کتاب مهر از شهریورماه ۱۳۹۸ شروع شد و آبان‌ماه ۱۳۹۹ پایان یافت. در این نشست‌های داوری، مجموعه کتاب‌های چاپ ۱۳۹۷ را بررسی کردیم.
داورهای ما دختران نوجوان ۱۳ تا ۱۸ سال هستند که امسال با توجه به افزایش موسسات عضو جشنواره به بیش از ۳۵ نفر رسید.
۱۳۹۹/۰۹/۱۳/توسط مــهــرطه

هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی گرامی باد

‌هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر، با انتخاب و معرفی برترین کتاب منتشرشده در سال ۱۳۹۸ در حوزه‌ی نوجوان، با همکاری موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه و ۵ موسسه‌ی مردم‌نهاد دیگر در روز ۲۹ آبان‌ماه برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸/توسط مــهــرطه

هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر

موسسه نیکوکاری مــهــرطه در راستای ترویج کتاب‌خوانی در گروه سنی نوجوان، هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر را برگزار می‌کند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶/توسط مــهــرطه

روز جهانی کودک با سوار بر قایق کودکی

فرا رسیدن هفته‌ی ملی کودک، فرصتی‌ست برای یادآوری جایگاه حقوق کودکان و نوجوانان؛ این پیام‌آوران کوچک آشتی، مهربانی و راستی.
۱۳۹۹/۰۷/۱۸/توسط مــهــرطه

کودکان و نیاز به استفاده از ماسک

در بیانیه‌ی اخیر سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است که تصمیم‌گیری درباره‌ی این‌که آیا کودکان بین ۶ تا ۱۱ سال هم باید از ماسک استفاده کنند، به ارزیابی خطراتی مانند: میزان گسترده بودن انتقال کووید-۱۹، تراکم جمعیت، فعالیت‌های اجتماعی و... در منطقه‌ی محل زندگی کودک بستگی دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰/توسط مــهــرطه

پویش خرید تبلت

شما می‌توانید برای شناخت بیشتر موسسه نیکوکاری مــهــرطه، …
۱۳۹۹/۰۶/۲۳/توسط مــهــرطه

روز جهانی خیریه گرامی باد

پنجم سپتامبر از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به‌منظور به رسمیت شناختن نقش مهمی که افراد و سازمان‌های خیریه در تسکین رنج‌ها و بحران‌های انسانی دارند، به‌عنوان «روز جهانی خیریه» تعیین شده است. علت نام‌گذاری این روز به‌عنوان روز جهانی خیریه، سال‌روز درگذشت «مادر ترزا»ست.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵/توسط مــهــرطه

زیربنا و تاریخچه‌ی موسسه‌های خیریه (بخش دوم)

هدف مشترک تمامی موسسه‌‌های خیریه، NGOها یا سازمان‌های مردم‌نهاد، رفع مشکلات انسان‌ها و ایجاد رفاه اقتصادی و توسعه‌ی اجتماعی مردم دنیاست. موسسه‌های خیریه یا سازمان‌های مردم‌نهاد با توجه به نوع فعالیتی که انجام می‌دهند و حوزه‌ای که تحت پوشش قرار می‌دهند، طبقه‌بندی می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴/توسط مــهــرطه

مــهــرطه را بشناسیم

شما می‌توانید برای شناخت بیشتر موسسه نیکوکاری مــهــرطه، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۹/توسط مــهــرطه

مــهــرطه = مــهـــرطاها

به تأکید اعلام می‌داریم که موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، موسسه‌ای مردم‌نهاد بوده و به هیچ نهاد دیگری وابستگی و تعلق نداشته و نخواهد داشت. تمرکز موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه همچنان و مثل همیشه؛ نگهداری، سرپرستی و تلاش در جهت بالا بردن سطح زندگی دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده و این مهم را رسالت غایی خود می‌داند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱/توسط مــهــرطه

اولین نشست بلندخوانی کتاب در روستای قنات‌نو

اولین دورهمی کتاب‌خوانی برای بچه‎های روستای قنات‌نو با کتاب «یک توپ برای همه» شروع شد. این کتاب با داستانی بسیار ساده و تصویرگری بسیار زیبا موضوع مشارکت، کار گروهی و همچنین داشتن یک ارتباط دوستانه را به شکلی ملموس برای کودک روایت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱/توسط مــهــرطه

بچه‌های کتاب‌خوان روستای قاسم‌آباد

بچه‌های روستای کوچک قاسم‌آباد می‌توانند در دنیای مــهــربان و پر امید اما پر از وسایل اسقاطی «پاندورا و پرنده»، ساعت‌های زیادی غرق شوند و دنیای رنگین و زیبای آینده‌ی خود را تصور کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۷/توسط مــهــرطه

روز بهزیستی و تأمین اجتماعی

بیست و پنجم تیر هر سال، روز بهزیستی و تأمین اجتماعی نام‌گذاری شده است. سازمانی که مبنای به وجود آمدنش کمک به تأمین حداقل هزینه‌ی زندگی خانواده‌های نیازمند و بی‌سرپرست و ایجاد زمینه‌های مناسب برای خودکفایی و حمایت مالی و غیرمالی آنان بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵/توسط مــهــرطه

زیربنا و تاریخچه‌ی موسسه‌های خیریه (بخش اول)

هدف مشترک همه‌ی موسسه‌های خیریه، NGOها یا سازمان‌های مردم‌نهاد، رفع مشکلات و فراهم کردن شرایط رفاه اقتصادی و توسعه‌ی اجتماعی مردم دنیاست.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱/توسط مــهــرطه

کتاب‌خوانی با بچه‌های روستای کهوربگی

امروز روز هیجان‌انگیزی بود. بعد از گذشت حدود ۴ ماه اولین نشست بلندخوانی کتاب را در «روستای کهوربگی» با بچه‌ها برگزار کردیم. بچه‌ها از این‌که بعد از مدت‌ها، باز هم برای کتاب‌خوانی دور هم جمع می‌شدیم بسیار هیجان‌زده و خوشحال بودند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹/توسط مــهــرطه

قانون حمایت از حقوق کودکان؛ گامی در راستای مــهــروزری

لایحه «حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان» در ۵۱ ماده هر نوع ستم، آزار، سوءاستفاده و... علیه سلامت کودکان و نوجوانان را جرم و قابل پیگیری می‌داند. هرچند تدوین و تصویب این قانون سال‌ها به‌طول انجامیده است؛ اما امید داریم که این مسیر، آغازی برای پایان دادن به هرگونه کودک‌آزاری و تضییع حقوق کودکان باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱/توسط مــهــرطه

مادر مشتاق، کودک فعال، روستای شاداب

با وجود تمام محدودیت‌ها و موانع پیش‌آمده به‌واسطه‌ی ویروس کرونا، برای حفظ ارتباط مؤثر با بچه‌ها و ادامه‌ی روند آموزشی و پرورشی کودکان روستا، فعالیت کتاب‌خوانی در گروه مجازی دنبال می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱/توسط مــهــرطه

کار، رویای کودکان نیست!

کودک کار به هر کودکی گفته می‌شود که به دلیل شرایط اقتصادی خانواده یا سرپرستان خود مجبور به کار می‌شود. کودکان کار خیابانی بخش بسیار کوچکی از کودکان کار هستند. کودک کار با هر پیشینه‌ای و در هر صورت همیشه در معرض آسیب قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳/توسط مــهــرطه

حفظ محیط زیست؛ عادتی که باید از کودکی آموخت!

حفاظت از محیط زیست عادتی‌ست که باید از کودکی آموخته شود تا به یک باور ذهنی تبدیل شود. این باور کودک را موظف می‌کند تا از یگانه زیستگاهی که در آن زندگی می‌کند به بهترین شکل ممکن نگهداری کند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۶/توسط مــهــرطه

بخش دوم گفتگو با آموزگار داوطلب مــهــرطه

اگر قرار است که ما به حوزه‌ی داوطلبی بیاییم اما نمانیم بهتر است که از ابتدا اصلا در این فضا قدم نگذاریم. چون در این مسیر کودکان را به خود وابسته می‌کنیم و اگر بعد از ایجاد این وابستگی آن‌ها را رها کنیم، تبعات آن از عدم حضور ما به مراتب بدتر است.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰/توسط مــهــرطه

روابط عمومی، آینه‌ی شفاف نیکوکاری

در روز ارتباطات و روابط عمومی، از تمامی همکاران خود در عرصه‌ی روابط عمومى که با دغدغه‌های متعدد و مشغله‌های گاه پیش‌بینی‌نشده، صبور و الهام‌بخش و پر مهر بوده‌اند، قدردانى می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸/توسط مــهــرطه

رمضان ۱۳۹۹

ماه رمضان امسال در کنار هم نبودیم. اما دل‌های اعضای خانواده‌ی…
۱۳۹۹/۰۲/۱۹/توسط مــهــرطه

گفتگو با آموزگار پیشکسوت مــهــرطه

کار با کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در موسسه‌ی مــهــرطه به من آموخت که ما باید در مقابل دیگران به نکات جزئی و ریز زیادی نگاه و توجه کنیم. می‌بایست به احساسات کودکان توجه ویژه داشته باشیم و بدانیم که هر حرف ما در ذهن کودکان چه معانی و تعبیرهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۲/توسط مــهــرطه

گفتگو با متخصص روانشناس مــهــرطه

در «روز جهانی روانشناس و مشاور»، با تعریف کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست و چالش این کودکان در مسیر رشد از دیدگاه متخصص روانشناس «دکتر کوشش»، آشنا می شویم.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۸

آنچه به‌عنوان گزارش عملکرد موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه در سال ۱۳۹۸ ارائه می‌شود، بخش کوچکی از گذر لحظات زندگی اجتماعی، تحصیلی، عاطفی و غیره‌ی این فرزندان است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶/توسط مــهــرطه

روز علوم آزمایشگاهی مبارک

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، این روز را به همه‌ی تلاشگران و متخصصان متعهد تبریک گفته و خدمات باارزش نادیدنی و گاه فراموش‌شده‌ی آنان را ارج می‌نهد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰/توسط مــهــرطه

دندانپزشک، الگوی سبک زندگی سالم برای کودکان

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، در مسیر رشد دختران تحت سرپرست خانه‌های اقاقیا و ارغوان، همواره از همراهی و خدمات انسان‌دوستانه‌ی دندانپزشکان متعهد و داوطلب این سرزمین برخوردار بوده و با ابراز احترام و قدردانی از جامعه‌ی دندانپزشکی، ۲۳ فروردین روز دندانپزشک را گرامی می‌دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳/توسط مــهــرطه

خانواده‌ی مــهــرطه در روزهای کرونا

مددکاران مــهــرطه با آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، سعی در کاهش اضطراب و استرس ناشی از همه‌گیری ویروس در بین کودکان و نوجوانان این مرکز دارند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۲/توسط مــهــرطه

کودکان و عبور از اضطراب

اضطراب و شرایط استرس‌زا همیشه وجود دارد. ما به‌طور مدام در معرض انواع بحران‌ها و ناملایمات قرار می‌گیریم اما خطر زمانی‌ست که این شرایط به یک درگیری مزمن مبدل شده و موضوع اضطراب‌زا در کودک طوری نهادینه شود که او برای چیزهای متفاوتی احساس اضطراب کند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۲/توسط مــهــرطه

سال ۲۰۲۰، سال جهانی پرستار و ماما

۷ آوریل (۱۹ فروردین) روز جهانی بهداشت، با تمرکز بر آگاه‌سازی بهداشت در سطح جهان است. مجمع جهانی بهداشت، سال ۲۰۲۰ را به‌عنوان سال جهانی پرستار و ماما تعیین کرده و شعار روز جهانی بهداشت را به پشتیبانی از این گروه اختصاص داده است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹/توسط مــهــرطه

بهار

بهار مژده‌ی زندگی و تازگی‌ست؛ از پس زمستانی سرد وسخت؛ به…
۱۳۹۹/۰۱/۰۵/توسط مــهــرطه

سال نو مبارک

نوروز بمانید که ایام شمایید؛ آغاز شمایید و سرانجام شمایید؛ آن…
۱۳۹۹/۰۱/۰۱/توسط مــهــرطه

مــهــربانی، بومرنگ زندگی‌ست

کادر درمانی محترم بیمارستان لقمان،
لباس‌های محافظی که به دستتان می‌رسد؛ تار و پودش از مهر و با عشق دوخته شده است.
آرزوی ما، سلامتی و تندرستی همه‌ی شماست.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴/توسط مــهــرطه

لغو بازارچه‌ی نوروزی

هدیه‌ی کودکان به ما امید و شور زندگی است. آن‌ها با قلب‌…
۱۳۹۸/۱۲/۱۶/توسط مــهــرطه

روزهای سخت

در روزهای سخت کرونا، دختران مــهــرطه تنها نیستند. بانی مــهــر این خ…
۱۳۹۸/۱۲/۰۹/توسط مــهــرطه

دست‌هایت را بشوی

در شرایط پراضطرابِ این‌روزها و نگرانی مدام بابت شیوع ویروس کرونا، بچه‌های روستای قاسم‌آباد و قنات‌نو با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در کنار هم جمع می‌شوند و آموزش‌های موثر همراه با سرگرمی و آرامش را تجربه می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷/توسط مــهــرطه

عطسه‌ی پرماجرا

این‌روزها با شیوع ویروس کرونا و ترس فراگیر از ابتلا به آن، مدارس در سراسر کشور تعطیل شده است. با خود فکر کردم شاید بهترین کار، برگزار نکردن برنامه‌ی کتاب‌خوانی با بچه‌های نازنین گنج‌آبادمان باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷/توسط مــهــرطه

خانه‌ی ارغوان

۱۳۹۸/۱۲/۰۱/توسط مــهــرطه

خانه‌ی اقاقیا

۱۳۹۸/۱۱/۳۰/توسط مــهــرطه

بازارچه‌ی غذای ملل-۱۳۹۸

۱۳۹۸/۱۱/۳۰/توسط مــهــرطه

برف‌بازی-زمستان ۱۳۹۸

۱۳۹۸/۱۱/۳۰/توسط مــهــرطه

روز مادر مبارک

سایه‌ی مادری که خاطره‌ی شما و آرزوی آن‌هاست، بانی مــهـ…
۱۳۹۸/۱۱/۲۶/توسط مــهــرطه

مــهــرطه، آغوشی باز برای داوطلبان

گفت‌وگو با فرحناز اشراق؛ داوطلبی که سال‌هاست یاور موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه‌­ست.
۱۳۹۷/۰۵/۲۹/توسط مــهــرطه

جایزه سال مــهــر

مراسم اختتامیه‌ی ششمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب مــهــر، تیرماه ۱۳۹۷ در فرهنگسرای سرو برگزار شد.
۱۳۹۷/۰۵/۱۵/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۶

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، نهادی مدنی‌ست که با هدف تاثیر بر وضعیت سلامت اجتماعی از طریق حمایت از دختران نیازمند سرپرست تأسیس شده است.
۱۳۹۷/۰۲/۲۷/توسط مــهــرطه

کودکان و زلزله

بی‌گمان آسیب‌پذیرترین گروه انسانی پس از زلزله، کودکان می‌باشند که می‌بایست به‌صورت ویژه به آن پرداخت در این قسمت به بحث کودکان بی‌سرپرست پس از زلزله می‌پردازیم.
۱۳۹۶/۱۱/۲۰/توسط مــهــرطه

گزارش کامل پروژه‌ی جیرفت

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه با همراهی حامیان و داوطلبان، توانسته است دامنه‌ی فعالیت‌های حمایتی و توانمندسازی خود را گسترش داده و پروژه‌ی مدرسه‌سازی و توانمندسازی زنان شهرستان جیرفت را از سال ۱۳۹۵ تاکنون اجرا و دنبال کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۰/توسط مــهــرطه

پروژه‌ی جیرفت

۱۳۹۶/۱۱/۲۰/توسط مــهــرطه

روز جهانی داوطلب مبارک

امروز ۱۵ آذرماه، روز جهانی داوطلب است. روز آنانی که  نسبت به رنج مردمانشان بی‌تفاوت نیستند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۶/توسط مــهــرطه

مــهــرطه و هنرمندان (نیوشا ضیغمی)

۱۳۹۶/۱۰/۲۸/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۵

ما بر آن شدیم تا با تعهد بر مسئولیت مدنی و شهروندی خود از زنان و دخترانی حمایت کنیم که قربانی فقر و پیامدهای آن شده‌اند.
۱۳۹۶/۰۲/۰۸/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۴

در این گزارش عملکرد و فعالیت‌های خیریه مهرطاها در بخش‌های مختلف، به تفکیک و اجمال طی سال ۱۳۹۴ شرح داده می‌شود.
۱۳۹۵/۰۲/۱۹/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۳

در سال ۱۳۹۳ موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، با کسب تجربه و بعد از یک سال بررسی و پژوهش در باره‌ی پرورش و تربیت کودک، تصمیم به پذیرش دختران ۳ تا ۶ سال گرفت.
۱۳۹۴/۰۲/۳۰/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۲

امروز دغدغه‌ی ما برای دختران مــهــرطه این است که رشد فکری و عاطفی آن‌ها چگونه باید صورت گیرد؟
۱۳۹۳/۰۲/۱۱/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۱

ما در خیریه مــهــرطه همیشه بيشترين تلاش را داریم تا محيط مــهــرطه را از فضایی پرورشگاهی و يتيم‌خانه‌ای، به یک خانواده نزدیک كنيم.
۱۳۹۲/۰۲/۲۲/توسط مــهــرطه

گزارش عملکرد مــهــرطه در سال ۱۳۹۰

امید که با حمایت از دختران در معرض آسيب و فراهم آوردن امكانات رشد فردی و اجتماعی، شاهد حضور زنانی با نقشی فعال و سازنده در فردای جامعه باشیم.
۱۳۹۱/۰۲/۰۴/توسط مــهــرطه