موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، نهادی غیرانتفاعی، غیر‌دولتی و غیر‌سیاسی‌ست که در سال ۱۳۸۱ با هدف نگهداری شبانه‌روزی از دختران بی‌سرپرست و بد‌سرپرست؛ با مجوز رسمی سازمان بهزیستی و نیروی‌انتظامی، به شماره ثبت ۱۴۹۹۴ شروع به کار کرده است.

مــهــرطه با رویکرد طرح «شبه خانواده» ی بهزیستی و با پشتوانه‌ی خالصانه‌ی موسسان نیکوکار و مشارکت اعضای دلسوز، مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده و امروز پس از گذشت سال‌ها، همانند یک خانواده‌ی واقعی؛ لحظه‌لحظه‌ی رشد دخترانش را نظاره‌گر است.

مــهــرطه در تمام طول این مسیر تلاش کرده است تا با ارائه‌ی آموزش‌های لازم و حمایت‌های همه‌جانبه، دختران تحت سرپرست را برای ورود به عرصه‌ی زندگی آماده سازد.

اکنون تعداد دختران خانواده‌ی مــهــرطه ۳۰ نفر است که در بازه‌ی سنی ۳ تا ۲۸ سال، در دو خانه‌ی ارغوان و اقاقیا در تهران زندگی می‌کنند.

مــهــر‌طه موسسه‌ای‌ست که از انگیزه‌ی والای کمک به هم‌نوع سرچشمه گرفته است و باور دارد که رفاه اجتماعی، تغذیه، بهداشت و تحصیل حق همه‌ی کودکان است. مــهــر‌طه با آرزوی زندگی شایسته برای زنان ایرانی و به‌ویژه دخترانِ در معرض آسیب‌های اجتماعی، تلاش می‌کند تا با ایجاد سقفی ایمن و فراهم کردن رفاه نسبی، سرپناهی برای کودکان معصومی باشد که شایسته‌ی زندگی در خیابان نیستند.

مــهــرطه امید دارد که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشیم و هیچ کودکی محکوم به تحمل رنج نباشد.

موسسین:

زهره زارع

سوری عابدینی‌مطلق

یگانه صالح‌پور

ژیلا رسام‌عرب‌زاده

صنوبر رحیمیان

  • سركار خانم فرحناز جليلی

متولد ۱۳۴۱/١٠/٢٥

مدرک تحصيلی: كارشناسی ارشد علوم تربيتی

سابقه‌ی همکاری با موسسه: از سال ۱۳۸۹ با سمت مسئول فنی و به‌طور داوطلبانه – از سال ۱۳۹۲ با سمت عضو اصلی هئيت مديره تاكنون

  • سركار خانم دكتر زهرا نژادبهرام

متولد ۱۳۴۲/١٢/٢٥

مدرک تحصیلی: دكترای علوم سياسی

شغل: عضو محترم شورای شهر تهران

سابقه‌ی همکاری با موسسه: از سال ۱۳۹۶ تا کنون با سمت رئيس هئيت مديره به‌طور داوطلبانه

  • سركار خانم دكتر شهين ايروانی

متولد ۱۳۴۱/٠٦/١٥

مدرک تحصیلی : دكترای فلسفه‌ی تعليم و تربیت

شغل: استاد دانشكده روانشناسی و علوم تربيتی

سابقه‌ی همکاری با موسسه: از سال ۱۳۹۶ تا کنون با سمت عضو اصلی هئيت مديره و به‌طور داوطلبانه

  • جناب آقای مهندس ابراهيم زندی‌شهری‌نژاد

متولد ۱۳۴۵/٠٦/٢٥

مدرک تحصيلی: كارشناسی تكنسين اتاق عمل

شغل: مديرعامل شركت جهان گسترش تجارت

سابقه‌ی همکاری با موسسه: از سال ۱۳۹۲ تا کنون با سمت عضو اصلی هئيت مديره و از سال ۱۳۹۶ تا کنون با سمت خزانه‌دار هـئيت مديره به‌طور داوطلبانه

  • سركار خانم زهره زارع

متولد ۱۳۴۰/٠٢/٠٧

مدرک تحصیلی: كارشناسی علوم تربيتی

سابقه‌ی همکاری با موسسه: از سال ١٣٨١ تاكنون با سمت موسس، مديرعامل با تمامی مسئوليت‌های قانونی موسسه