عملکرد و هزینه‌های ما در آبان ۱۴۰۱


طبق گزارش عملکرد مهرطه، مجموع هزینه‌ها در آبان ماه، ۳۷۷/۰۷۱ میلیون تومان بوده است؛ یعنی به‌ازای هریک از ۲۸ فرزندن‌مان ۱۳/۴۶۶ میلیون تومان.

این گزارش با هدف آگاه کردن همراهان همیشگی و عزیز مــهــرطه با بخشی از فعالیت‌های ماهانه که مستقیما مربوط به دختران این موسسه در آبان ماه ۱۴۰۱ بوده، نگاشته شده است. در این گزارش عملکرد، دو بخش فعالیت‌های مستقیم و شرح اصلی‌ترین هزینه‌ها در این ماه ارائه شده است.

مــهــرطه یک مرکز شبه‌خانواده است. این موسسه تلاش می‌کند با کمک کادر مجرب خود، شرایط مناسبی را برای دخترانش فراهم کند.

فعایت نیروهای موسسه

وظیفه این کادر در درجه اول، ایجاد یک خانه گرم برای این دختران است. در هر خانه مــهــرطه حدود ۱۵ دختر سکونت دارند. دو مربی هر روز به‌صورت ۲۴ ساعته، از این دختران مراقبت می‌کنند. به این ترتیب، هر مربی تمام مسئولیت‌های مراقبتی و مادرانه را برای حدود هفت دختر، در شیفت‌های ۴۸ساعته در طی هفته بر عهده دارد.

بخشی از این مسئولیت‌ها عبارتند از:

  • رسیدگی به امور درسی و تکالیف دختران؛
  • تغذیه در وعده‌ها و ساعت‌های منظم؛
  • نظارت بر خواب، بیداری، استراحت و تفریح خانگی آن‌ها در زمان مناسب؛
  • همراهی در سفرها، پیک‌نیک‌ها و گردش‌های ماهانه؛
  • همراهی در رفت و آمد دختران به کلاس‌های تفریحی و سرگرمی بیرون از خانه؛
  • و…

با این حال، وظایف دیگر اعضای خانه‌های مهرطه، با توجه به پیش‌زمینه سخت و آسیب‌زای دختران‌مان، فراتر از این‌هاست.

موسسه مــهــرطه از دو نیروی متخصص مددکاری اجتماعی بهره می‌گیرد. این دو مددکار به‌طور دائم بر شرایط روانی دختران و عملکرد مربیان نظارت دارند. مددکاران با توجه به نیاز هریک از دختران، خدمات متفاوتی به آنان ارائه می‌کنند. خدماتی مانند تنظیم برنامه هفتگی، تسهیل ارتباط فرزندان با خانواده‌های‌شان، فعالیت‌های اداری و حقوقی مثل دریافت شناسنامه و…

همچنین با توجه به شرایط خاص دختران مــهــرطه، همواره یک کارشناس بهداشت و درمان در موسسه حضور دارد. این کارشناس خدمات اولیه پزشکی به دختران‌مان ارائه می‌دهد. همچنین بر روند درمانی و وضعیت سلامتی و جسمانی آن‌ها نیز نظارت می‌کند.

بخشی از هزینه‌های خیریه مهرطه، مانند دیگر موسسه‌های مشابه، مربوط به جبران خدمات نیروهای استخدامی و غیرداوطلب است. این نیروها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با فرزندان در ارتباط هستند.

بانی مــهــر این خانه باشید…

بخوانید: عملکرد موسسه نیکوکاری مهرطه در آبان ۱۴۰۱


این مطلب را به اشتراک بگذارید