آموزش مربیان پیش‌دبستانی و روستا-مهدهای شهرستان هامون


در پی پروژه‌ی آموزش مربیان پیش دبستانی و روستا-مهدها در منطقه‌ی زابل از تیرماه ۱۳۹۹، طی تماس‌هایی با آموزش و پرورش شهرستان هامون تلاش کردیم که اهمیت آموزش پیش‌دبستانی را برای مسئولین این پایه توضیح دهیم. همکاری و درک متقابل آن‌ها از اهمیت این امر، باعث شد که فرآیندهای اجرایی این طرح سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد انجام پذیرد. 

جامعه‌ی هدف: مربیان پیش دبستانی و روستا-مهدها

اداره‌ی آموزش و پرورش هامون با ارسال لیستی از معلم‌های پیش‌دبستانی و یا آموزگارانی که در این رابطه فعالیت‌هایی را در سال گذشته داشتند و تشکیل گروهی از این معلم‌ها، امکان دسترسی ما را به آن‌ها فراهم آورد. با ارسال یک فرم ثبت‌نام اولین ارتباط با آن‌ها برقرار شد و درنهایت بعد از مصاحبه و لحاظ کردن علاقه‌مندی، سن، حضور در محل و سابقه‌ی تحصیلی ۲۵ نفر از این معلم‌ها انتخاب و پذیرفته شدند. 

از آن‌جا که بخشی از بچه‌ها پیش از ورود به دبستان نیز از طریق مهد-روستاها آموزش می‌بینند؛ بر آن شدیم که در تماسی با اداره‌ی بهزیستی شهرستان هامون، از آن‌ها نیز در خصوص پیوستن و مشارکت در این آموزش‌ها نظرسنجی کنیم. خوشبختانه طرح مورد استقبال قرار گرفت و بیش از ۲۳ نفر از مربیان این روستا-مهدها نیز در این گروه قرار گرفتند. 

آموزش امروز کودک، امید به تغییر فردا

کارگاه‌های آموزشی شهرستان هامون از ۱۰ آبان‌ماه با توضیح اهداف گروه مهرهامون و نحوه‌ی آموزش شروع گردید. این کارگاه‌ها دو روز در هفته و برای ۲ ساعت به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

لیست کارگاه‌های برگزارشده از ۱۲ آبان‌ماه

۱- ضرورت آموزش پیش‌دبستانی – جناب آقای سیدآبادی

۲- ضرورت آموزش پیش‌دبستانی – سرکار خانم فرحناز غفوری‌نژاد

۳- کارگاه هویت من – سرکار خانم راحله رنجبری 

کارگاه‌های این دوره بر اساس نیاز آموزشی منطقه طراحی شده است و پیش‌بینی ما حدود ۴۵ ساعت است.

همچنین بخوانید: گزارش آموزش مربیان روستا-مهد زابل ۱۳۹۹


این مطلب را به اشتراک بگذارید