اردوی بهاره مــهــرطه


هرساله در روزهای زیبای بهاری، رسم خانواده مــهــرطه برگزاری اردو برای کودکان تحت سرپرستی موسسه بوده است. امسال به طبیعت سوهانک رفتیم.

اردوی بهاره فرزندان موسسه نیکوکاری مهرطه

هرساله در روزهای زیبای بهاری، رسم خانواده مــهــرطه برگزاری اردو برای فرزندان تحت سرپرستی موسسه بوده است. در بهار ۱۴۰۲، بعد از دو سال وقفه کرونایی، خانواده مــهــرطه به همراه فرزندان، همکاران، حامیان و همراهان همیشگی خود، به طبیعت سرسبز منطقه سوهانک رفتند.

در این اردو، مانند پیک‌نیک‌های خانوادگی، هر گروه از خانواده مــهــرطه وسایلی مانند زیرانداز، آب آشامیدنی و ناهار و دیگر اقلام مورد نیاز را به همراه داشت. اردو از ساعت ۱۰ صبح شروع شد و تا ۵ بعدازظهر ادامه داشت.

قبل از آمدن مهمانان و فرزندان، تیم روابط عمومی و چند تن از داوطلبان مانند سال‌های گذشته، برای راهنمایی بهتر عزیزان شرکت‌کننده، به نصب راهنماها و نشان‌ها در مسیر پرداختند. 

نصب راهنما و نشانه گذاری مسیر اردو

از ساعت ۱۰ صبح مهمانان کم‌کم از راه رسیدند و بچه‌ها مشغول بازی والیبال و وسطی شدند.

والیبال و وسطی در طبیعت سوهانک

بعد از این‌که مهمانان زیر درخت‌ها زیرانداز پهن کردند و مستقر شدند؛ برنامه فعالیت ورزشی برگزار شد. کوچکترها و بزرگترها همگی به بازی ورزشی پیوستند و صبح روز جمعه را پرانرژی و پرتحرک آغاز کردند. 

همراه با فعالیت‌های ورزشی، موسیقی‌های مهیج اجرا شد که پس‌زمینه زیبایی برای خنده‌ها و تخلیه هیجان‌های بچه‌ها حین بازی‌ کردن بود.

در دل طبیعت زیبای منطقه سوهانک، تولد دو فرزند متولد اردیبهشت‌ماه خانه مهرطه را جشن گرفتیم. 

گروه نمایش «مفید» نمایش عروسکی زیبایی برای سرگرمی و ایجاد چالش ذهنی بچه‌ها و بزرگترها اجرا کردند. 

مسابقه آشپزی یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های اردو بود. خانواده‌ها غذاهایی را که از قبل اعلام شده بود، برای ناهار اردو تهیه کرده بودند. بعضی از افراد غذاهای‌شان را در مسابقه شرکت دادند. دلمه برگ مو، کشک بادمجان، سالاد الویه و کتلت لیست غذاهایی بود که افراد می‌توانستند یکی از آن‌ها را تهیه کنند.

خوراکی های پیک نیک - الویه - کشک بادمجان - کتلت - دلمه برگ مو

کنار یکدیگر ناهار خوردیم و وقفه‌ای برای استراحت در نظر گرفتیم؛ تا دوباره انرژی بگیریم و با بچه‌ها به بازی‌های ریتمیک بپردازیم. 

پیک نیک در طبیعت بهاری سوهانک

گروه «زنگوله» همراه با موسیقی‌های کودکانه، بازی‌های چالشی پرتحرک با بچه‌ها انجام دادند و موسیقی‌های سنتی زیبایی برای بزرگترها نواختند.

جناب استاد منصوری، درباره محیط‌ زیست و اهمیت مراقبت از آن برای بچه‌ها صحبت کردند. جلسه پرسش و پاسخی برگزار شد.  سپس با کمک همدیگر تمامی زباله‌های رهاشده در طبیعت را جمع‌آوری کردیم و از روز بهاری شاد و پر انرژیِ خانواده مــهــرطه عکس‌های یادگاری گرفتیم.

بازی ریتمیک و موسیقی در اردو - گروه زنگوله - گروه مفید

این مطلب را به اشتراک بگذارید