آشپزی با دختران مــهــرطه

فرزندان مــهــرطه علاوه بر این‌که تجربه‌ی آشپزی را با مشارکت همدیگر داشتند؛ گرمی حضور در خانواده را در قلب‌شان حس کردند.

خانواده نخستین و مهم‌ترین نهادی‌ست که کودک در آن پرورش می‌یابد و در این محیط امکان تجربه‌های مختلف برایش ایجاد می‌شود. اما همواره کودکانی هستند که به دلایل مختلف در موسسه‌های شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند. این مراکز برای کودکان بی‌سرپرست نقش شبه‌خانواده را ایفا می‌کنند. 

موسسه نیکوکاری مــهــرطه همیشه تلاش کرده است با عملکرد و فعالیت‌های خود حس گرمای خانه را برای دختران مــهــرطه تداعی کند و در این راستا شرایط و بسترهای مختلفی را ایجاد کرده است. یکی از این شرایط تجربه‌ی درست کردن غذاست که بچه‌ها از این کار بسیار لذت می‌برند.

درست کردن کوفته با بچه‌های مــهــرطه

در یک روز پرهیجان، بچه‌ها برای درست کردن کوفته به خاله‌ی مهربان‌شان (سرپرست خانه) کمک کردند. بچه‌ها برای آماده کردن کوفته‌ها خیلی ذوق داشتند. مواد لازم را با هم ترکیب کردند و با دست‌های کوچک‌شان به مخلوط مواد شکل دادند. بعد آن‌ها را درون قابلمه چیدند و منتظر شدند تا کوفته‌ها آماده شوند.  

آن‌ها از این‌که توانسته بودند غذایی خوشمزه درست کنند خیلی خوشحال بودند.  فرزندان مــهــرطه علاوه بر این‌که تجربه‌ی آشپزی را با مشارکت همدیگر داشتند؛ گرمی حضور در خانواده را در قلب‌شان حس کردند.

پختن کوفته با بچه ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید