احترام به طبیعت در خانه‌ی مــهــرطه

زندگی و سلامت ما وابسته به طبیعت است. طبیعت زیبا هدیه‌ی خداوند است برای بهتر زیستن انسان‌ها و هر موجود زنده‌ای که در این کره‌ی خاکی‌ست. بنابراین وظیفه‌ی ماست تا با حفاظت از طبیعت، شرایط زندگی سالم را هم برای خودمان و هم برای فرزندان و آیندگان فراهم کنیم. 

احترام به طبیعت

آموزش نحوه‌ی برخورد درست با محیط زیست و برقراری ارتباط مناسب با حیوانات، بهتر است از کودکی آغاز شود. یادآوری این نکته به کودک ضروری‌ست که با آسیب وارد کردن به طبیعت، سلامت ما نیز دچار مشکل می‌شود. ارتباط کودک با محیط زیست می‌تواند در احساس نشاط و سرزندگی او  بسیار موثر باشد و باعث تحرک و پویایی او شود. از طرف دیگر کارشناسان آموزش و پرورش نیز معتقدند تمرکز و یادگیری کودکان با پژوهش و اکتشاف در طبیعت افزایش پیدا می‌کند. 

اهمیت این موضوع به‌اندازه‌ای‌ست که دومین روز از هفته‌ی کودک (۱۴ تا ۲۰ مــهــرماه) به نام «روز کودک و محیط زیست» نام‌گذاری شده است. 

مراقبت از گیاه یکی از موثرترین راهکارها برای چشاندن طعم مــهــربانی با طبیعت به کودکان است. یکی از مهارت‌های زندگی برنامه‌ریزی‌شده برای دختران مــهــرطه توسط گروه مددکاری، دوست داشتن و احترام گذاشتن به طبیعت است و با فعالیت‌هایی سعی در نهادینه کردن این ارزش در دختران خود دارد. 

به‌طورمثال گروه مددکاری ما مسئولیت نگهداری چند گلدان را به یکی از دختران ۱۱ساله‌ی موسسه سپرده است تا از آن‌ها مراقبت کند و با مراحل رشد و تکثیر گیاهان آشنا شود. 

کیسه‌های پارچه‌ای دوست‌دار طبیعت مــهــرطه

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه آیین مــهــرورزی خود را محدود به انسان‌ها نمی‌داند و در کنار فعالیت‌های نیکوکارانه‌ی خود، سعی دارد با انجام اقداماتی به مسئولیت اجتماعی و زیست‌محیطی نیز توجه داشته باشد.

همچنین بخوانید: حفظ محیط زیست؛ عادتی که باید از کودکی آموخت!

یکی از فعالیت‌های موسسه‌ی ما در جهت حفاظت از طبیعت و کمتر استفاده کردن از پلاستیک، استفاده از لیوان‌های مسی برای فرزندان‌مان و تولید کیسه‌های پارچه‌ای دوست‌دار محیط زیست است. این کیسه‌ها علاوه‌بر ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار، مصرف پلاستیک را کاهش می‌دهد تا محیط زیست برای فرزندان‌مان باطراوت و سالم باقی بماند. ساک‌های پارچه‌ای مــهــرطه، از مواد شیمیایی ساخته نشده و برای حمل مواد غذایی گرم، مانند نان تازه، امن و قابل استفاده است. 

از سوی دیگر این کیسه‌های پارچه‌ای قابل شست‌وشو هستند و شما می‌توانید بارها از آن استفاده کنید. با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای مــهــرطه، نه‌تنها به حفظ سلامت خود و دیگران کمک می‌کنید؛ بلکه رویکرد مــهــرورزانه نسبت به محیط زیست را دنبال می‌کنید. با خرید و سفارش آنلاین کیسه‌های پارچه‌ای برای خود و اطرافیان، به تامین هزینه‌های جاری دختران خانواده‌ی مــهــرطه کمک کرده و بانی مــهــر این خانه و حامی محیط زیست باشید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید