بابانوئل و کریسمس مــهــربانی

بابانوئل به دنیای واقعی قدم می‌گذارد… ۲۰۲۱، سال نو، مبارک…

کریسمس مبارک

بابانوئل مــهــربان در لباسی قرمز و کیسه‌ای پر از هدیه، از افسانه‌ای در سال‌های دور پس از میلاد مسیح (ع) به دنیای واقعی پا گذاشته است.

طبق این افسانه، در شب سرد زمستانی تولد عیسی مسیح (ع)، پیرمردی از کنار کلبه‌ی محقر خانواده‌ی تنگدستی رد می‌شد. او درخت کاج شکسته‌ی کنار کلبه را برای شاد کردن دل کودکان آن خانواده با شکلات و شیرینی تزیین کرد و بی‌آنکه کسی متوجه شود آن‌جا را ترک کرد. خانواده‌ی تنگدست با شادی درخت کاج تزئین‌شده را هدیه‌ای از سوی مسیح مقدس دانستند.

آن پیرمرد بعدها در آیین‌ها و مراسم سال نوی مسیحی به شخصیت ثابت بابانوئل مــهــربان تبدیل شد و برای بچه‌ها هدیه می‌آورد.

مسیحیان باور داشتند که سن نیکلاس، پیرمرد مسیحی ساده‌دلی که حامی کودکان بود، وظیفه‌ی توزیع هدایای کریسمس بابانوئل را داشت و از بام خانه‌ای به بام خانه‌ی دیگر می‌رفت و از راه لوله‌ی بخاری وارد خانه‌ها می‌شد و جوراب‌های رنگی کودکان که بر لبه‌ی شومینه‌ی دیواری و شاخه‌های درخت آویزان بود را پر از هدیه و شیرینی می‌کرد.
امروزه بابا نوئل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های افسانه‌ای و تاریخی برای همه‌ی مردم به‌خصوص کودکان تبدیل شده است. شخصیتی که با دادن هدیه به کودکان به آن‌ها رسم مــهــربانی و مــهــرورزی می‌آموزد.

در پکیج «کریسمسِ مهربانی»، مجموعه‌ی دفترچه یادداشت‌ها و کیسه‌ی پارچه‌ای دوست‌دار محیط زیست؛ هدیه‌ای ویژه و فراموش‌نشدنی برای تمام کسانی‌ست که افسانه‌ی پر از شادی و مــهــر بابانوئل را در زندگی واقعی تجربه و تکرار می‌کنند.

عواید حاصل از فروش محصولات و مــهــرورزی شما، نیازهای اساسی خانه‌های اقاقیا و ارغوان و دختران تحت سرپرستی موسسه نیکوکاری مهرطه را تامین خواهد کرد.

بانی مهر این خانه باشید. در راستای سفارش پکیج «کریسمسِ مهربانی» برای خانواده، دوستان، همکاران و عزیزان خود، به‌صورت آنلاین اقدام کنید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید