نوروز و مــهــربانی

در سال ۱۴۰۰ یکی از ۱۴۰۰ نفری باشید که مــهــربانی و توجه خود را به آینده و زندگی دختران ما هدیه می‌کنید. سال نو مبارک.

سال نو مبارک

سنت نوروز

آداب و رسوم و سنت‌ها، هویت و فرهنگ هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهند. هر تمدن به‌وسیله‌ی فرهنگ و سنت در دنیا شناخته می‌شود. آغاز بهار و عید نوروز یکی از زیباترین سنت‌های ما ایرانیان است؛ که همواره شادی، طراوت و زیبایی را با خود به ارمغان می‌آورد. شکوفه‌های زیبای بهاری و آواز پرندگان، غبار سردی را از چهره‌ی طبیعت می‌زداید و به آن رنگ و جلوه‌ی دیگری می‌بخشد.

کودکان و نوروز

آشنا کردن کودک با این سنت می‌تواند فرصت مناسبی برای آموزش آیین‌های ملی، ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشد؛ مثل احترام به بزرگ‌ترها، احترام به طبیعت (گل و گیاه، حیوانات و محیط زیست)، مــهــربانی و مــهــرورزی. این سنت کمک می‌کند هنجارهای اجتماعی در کودک نهادینه شود.

از طرف دیگر، حس خوبی که این رسم زیبا با خود به‌همراه دارد، برای کودک لذت‌بخش و خاطره‌ساز است و مرور خاطرات این‌روزها باعث نشاط درونی او می‌شود. انسانی که از دوران کودکی خاطرات شاد و زیبایی دارد، در بزرگسالی به‌لحاظ روانی فرد سالم‌تری‌ست.

با مشارکت دادن کودکان در خانه‌تکانی، رنگ کردن تخم‌مرغ‌ها و چیدن سفره‌ی هفت‌سین می‌توانیم هم به افزایش اعتماد به نفس کودک کمک کنیم و هم لحظه‌های شیرینی را در ذهن او ماندگار سازیم. 

این‌روزها که شرایط کرونا امکان هم‌نشینی و فعالیت‌های جمعی را از ما گرفته، می‌توان وقت بیشتری را به کودکان اختصاص داد و با فعالیت‌های متنوع اوقات خوش و تجربیات آموزنده و پرباری را برای آن‌ها فراهم کنیم.

نوروز مــهــر

نوروز ۱۴۰۰ می‌تواند برای کودکانی که در کنار خانواده‌ی خود نیستند نیز لحظات و تجربه‌های ناب و شادی داشته باشد. در این مسیر همراه خانواده‌ی مــهــرطه باشید و در سال ۱۴۰۰ یکی از ۱۴۰۰ نفری باشید که مــهــربانی و توجه خود را به آینده و زندگی دختران ما هدیه می‌کنید. بانی مــهــر این خانه باشید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید