اولین نشست بلندخوانی کتاب در روستای قنات‌نو

اولین دورهمی بلندخوانی کتاب برای بچه های روستای قنات‌نو با کتاب «یک توپ برای همه» شروع شد. این کتاب موضوع مشارکت، کار گروهی و همچنین داشتن یک ارتباط دوستانه را به شکلی ملموس برای کودک روایت می‌کند.

کتاب خوانی برای بچه های روستای قنات نو، یک توپ برای همه

اولین نشست کتاب‌خوانی کتاب در «روستای قنات‌نو»، یعنی سرآغاز یک مجموعه اتفاق خوب!

از چند روز قبل، آغاز برگزاری نشست‌های بلندخوانی توسط یکی از بچه‌های روستا به دیگر بچه‌ها اعلام شد.

اول سلامتی!

به دلیل شیوع ویروس کرونا، قرار بر این شد که نشست‌های کتاب‌خوانی را با تعداد محدود آغاز کنیم.

با بچه‌ها قبل از شروع بلندخوانی درباره‌ی رعایت اصول و موارد بهداشتی صحبت کردم و از آن‌ها خواستم که برای شرکت در نشست‌ها نکات بهداشتی را رعایت کنند.

با وجود این‌که که اعلام کرده بودیم تعداد محدودی با ما همراه شوند، همزمان با شروع بلندخوانی تعداد بچه‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد. از آن‌جا که شوق بچه‌های روستا نامحدود بود، با رعایت فاصله و ضدعفونی کردن دست‌های بچه‌ها کتاب‌خوانی را برگزار کردیم.

به دلیل عدم دسترسی به مکان مناسب، دورهمی کتاب‌خوانی را در فضای باز برگزار کردیم. با وجود این‌که هوا بسیار گرم بود اما بچه‌ها برای انجام فعالیت‌ها تمایل زیادی نشان می‌دادند.

یک توپ برای همه

اولین دورهمی کتاب‌خوانی برای بچه‎‌های روستای قنات‌نو با کتاب «یک توپ برای همه» شروع شد.

این کتاب با داستانی بسیار ساده و تصویرگری بسیار زیبا موضوع مشارکت، کار گروهی و همچنین داشتن یک ارتباط دوستانه را به شکلی ملموس برای کودک روایت می‌کند.

مکس موشه و دوستانش شاد و خوشحال توی چمنزار با هم بازی می‌کردند. بلیندا کلاغه صدا زد: «مواظب باش مولی! توپ به سمت تو می‌آید!» آخر مولی یک موش کور کوچولوست و نمی‌تواند درست ببیند…

مکس و دوستانش گذشت و مدارا، شراکت و دوستی به وجود می‌آورند، در آن‌جاست که می‌بینیم به‌راستی یک توپ برای همه کافی‌ست، چراکه وقتی همه دور هم هستیم بیشتر خوش می‌گذرد…

بعد از بلندخوانی با بچه‌ها درباره‌ی مفهوم کتاب، که تأثیر مدارا و گذشت را در استحکام دوستی‌ها به تصویر می‌کشید؛ صحبت کردیم.

سپس به‌وسیله‌ی پارچه‌ای بزرگ و توپ، یک بازی اجرا کردیم. بازی را به گونه‌ای طراحی کردیم تا بچه‌ها زمانی که در خانه هستند نیز بتوانند آن را در کنار اعضای خانواده انجام دهند.

کتاب خوانی برای بچه های روستای قنات نو، یک توپ برای همه

بچه‌های «روستای قنات‌آباد» اگرچه امکانات و فضای مناسبی در اختیار ندارند اما مانند تمام کودکان، مشتاق کتاب خواندن، شنیدن داستان، بازی کردن و انجام کارهای گروهی هستند.

استان: کرمان

شهرستان: جیرفت

روستای: قنات‌نو

کتابخانه‌ی کودک‌محور سپهر 

نام کتاب: یک توپ برای همه

نشر: مبتکران

تاریخ: چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۰۴

موسسه نیکوکاری مهرطه؛ نگهداری شبانه روزی از دختران نیازمند سرپرست

در مورد فعالیت‌های مــهــرطه در جیرفت بیشتر بدانید. کلیک کنید!


این مطلب را به اشتراک بگذارید