مادر مشتاق، کودک فعال، روستای شاداب

کتابخانه روستای قاسم آباد برای حفظ ارتباط مؤثر با بچه‌ها و ادامه‌ی روند آموزشی و پرورشی کودکان روستا، فعالیت کتاب‌خوانی را مجازی دنبال می‌کند.

کتابخوانی در کتابخانه کودک محور روستا - قاسم آباد - جیرفت

این‌جا روستای «قاسم‌آباد» است. روستایی که با مــهــر، شادی و سرزندگی؛ محدودیت‌ها، موانع و مشکلات ویروس‌ها را شکست می‌دهد.

کتاب‌خوانی مجازی

از ابتدای شیوع کرونا، برای رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله‌ی اجتماعی با محدودیت‌هایی در فعالیت روتین کتابخانه و برگزاری جمع مشتاق کتاب‌خوانی بچه‌ها مواجه هستیم. اما با وجود تمام محدودیت‌ها و موانع پیش‌آمده به‌واسطه‌ی ویروس کرونا، برای حفظ ارتباط مؤثر با بچه‌ها و ادامه‌ی روند آموزشی و پرورشی کودکان روستا، فعالیت کتاب‌خوانی در گروه مجازی دنبال می‌شود. اتفاقی که این روزها در سراسر دنیا و در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، اقتصادی و… درحال رخ دادن است.

نسرین خانم و زهرا کوچولو

«کتابخانه‌ی کودک‌محور سپهر» در روستای «قاسم‌آباد»، یک عضو دائم و فعال به نام زهرا کوچولو دارد. زهرا کوچولو پیش از کرونا پای ثابت کتابخانه روستا بود و حالا با پا گرفتن فعالیت‌های مجازی، نسرین‌خانم مادر زهرا کوچولو هم؛ عضو مشتاق و ثابت گروه مجازی کتاب‌خوانی شده است. نسرین‌خانم با طرح فعالیت‌های خلاقانه برای بچه و اشتراک‌گذاری آن‌ها، شور و هیجان زیادی بین اعضای گروه مجازی ایجاد کرده و بر پربارتر شدن روزهای قرنطینه برای بچه و خانواده‌ها تأثیر بسیاری گذاشته است.

نسرین‌خانم علاوه‌بر فعالیت در کنار زهرا کوچولو، در دورهمی‌های فامیلی که با رعایت نکات بهداشتی محدودیت‌های ارتباطی شکل می‌گیرد؛ به بچه‌های دوستان و آشنایان برای انجام فعالیت‌های مفید و خلاقانه کمک کرده و آن‌ها را برای زندگی پویا و شاد در شرایط سخت روزهای کرونا تشویق می‌کند.

حفظ شعرها به‌صورت دسته‌جمعی، درست کردن عروسک‌های کاردستی، برپایی صحنه‌های نمایش و اجرای نمایش، از نمونه فعالیت‌هایی‌ست که مرا به فکر واداشت تا از این مادر خوش‌ذوق برای فعالیت‌های پرورشی در کتابخانه روستای قاسم‌آباد و برنامه‌ی کتاب‌خوانی بچه‌ها، دعوت به همکاری کنم.

کتابخانه‌ کودک ‌محور روستای قاسم آباد

استان: کرمان

شهرستان: جیرفت

روستای: قاسم‌آباد

کتابخانه‌ی کودک‌محور سپهر

کتابدار: محبوبه اخلاصی

خردادماه 1399

موسسه نیکوکاری مهرطه؛ نگهداری شبانه روزی از دختران نیازمند سرپرست

در مورد فعالیت‌های مــهــرطه در جیرفت بیشتر بدانید. کلیک کنید!


این مطلب را به اشتراک بگذارید