دندانپزشک، الگوی سبک زندگی سالم برای کودک

اولین مراجعه به دندانپزشک می‌تواند منجر به یک تجربه‌ی خوشایند و خاطره‌انگیز در ذهن کودک شده یا تجربه‌ای ماندگار با احساس ناخوشایند ایجاد کند.

مسواک کودکان - بهداشت دهان و دندان

مراقبت از دهان و دندان در حفظ سلامتی و جلوگیری از بروز بسیاری بیماری‌ها، نقش مهم و کلیدی دارد و دندانپزشکان از ارکان مهم جامعه‌ی بهداشت و سلامت به شمار می‌روند. دندانپزشکان با تحقیقات و به‌روز‌رسانی روش‌های درمانی، بهبود بیماری‌های دهان و دندان، پیشگری و آموزش‌های لازم در راستای مراقبت از دهان و دندان؛ سطح سلامت و کیفیت افراد جامعه را تضمین می‌کنند.

بهداشت دهان و دندان در حوزه‌ی کودک و نوجوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ترس از دندانپزشکی و اضطراب شدید از مراجعه به پزشک، مشکل رایجی‌ست که در اغلب کودکان و نوجوانان دیده می‌شود. اولین مراجعه به دندانپزشک می‌تواند منجر به یک تجربه‌ی خوشایند و خاطره‌انگیز در ذهن کودک شده یا تجربه‌ای ماندگار با احساس ناخوشایند ایجاد کند و اثرات آن تا بزرگسالی در مراجعه به دندانپزشک و یا حتی در کیفیت توجه به بهداشت دهان و مراقبت از دندان‌ها، باقی بماند.

دندانپزشک متعهد و دلسوز؛ تعاملی گرم و صمیمانه با کودکان برقرار می‌کند، به میزان کافی برای کودک و رفع اضطراب و استرس او زمان می‌گذارد، به سوالات و نگرانی‌های کودک با حوصله پاسخ می‌دهد و به‌جز نقش درمانگر، در آموزش موثر کودک برای انتخاب سبک زندگی سالم تا بزرگسالی نیز کارگشاست.

موسسه‌ی نیکوکاری مــهــرطه، در مسیر رشد دختران تحت سرپرست خانه‌های اقاقیا و ارغوان، همواره از همراهی و خدمات انسان‌دوستانه‌ی دندانپزشکان متعهد و داوطلب این سرزمین برخوردار بوده و با ابراز احترام و قدردانی از جامعه‌ی دندانپزشکی، ۲۳ فروردین روز دندانپزشک را گرامی می‌دارد و از عموم دانشجویان و دندانپزشکان دلسوز و پرمــهــر این سرزمین، برای همراهی در فعالیت‌های داوطلبانه دعوت به‌عمل می‌آورد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید