روز جهانی داوطلب گرامی باد

داوطلبان موسسه نیکوکاری مهرطه با تعهد نسبت به مسئولیت اجتماعی خود در راستای بهبود وضعیت جامعه و افراد جامعه اقدام به عمل می‌کنند.

داوطلبان موسسه نیکوکاری مهرطه

داوطلبی و فعالیت‌های داوطلبانه 

داوطلبان یکی از مهم‌ترین ارکان‌ها و بزرگ‌ترین سرمایه‌های هر موسسه‌ی نیکوکاری به شمار می‌روند.

درحقیقت افراد داوطلب نیروهای ارزشمندی هستند که در موسسات مردم‌نهاد، بازوهای اجرایی فعالیت موسسه به شمار می‌روند و ارزشمندترین دارایی زندگی٬ یعنی زمان و انرژی خود را٬ به‌طور اثربخشی در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

به‌طور کلی مسئولیت اجتماعی بدان معنی‌ست که افراد و شرکت‌ها٬ در راستای حفظ  و بهبود وضعیت جامعه و افراد جامعه عمل کنند. داوطلبان افرادی هستند که فارغ از فضای شغلی، مسئولیت اجتماعی خود را به‌طور فردی، با مهارت، توانایی و تفکر فردی انسان‌دوستانه در قبال جامعه ایفا می‌کنند.

داوطلبان موسسه نیکوکاری مهرطه

داوطلبان مهرطه، نیروهای اثربخش و باارزشی هستند که با مهارت و علم خود٬ در کنار دختران نیازمند سرپرست فعالیت کرده  و با شور و انگیزه‌ی انسان‌دوستی بالا، به بخش‌های مختلف موسسه یاری می‌رسانند.

نیروهای داوطلب با توجه به تحصیلات، تخصص، مهارت‌ها، علایق و انتخاب فردی؛ در بخش‌های مختلف، وقت خود را با مهر و عشق در اختیار موسسه می‌گذارند و از دختران تحت سرپرست مــهــرطه حمایت می‌کنند.

تیم‌ها و افراد داوطلب موسسه‌ی مــهــرطه در حوزه‌های زیر فعالیت می‌کنند:

داوطلبان جوان

گروه پرانرژی اجرایی مــهــرطه هستند که به برگزاری ایونت‌‌ها و گردهمایی‌ها و بازارچه‌ها کمک می‌کنند. این گروه، پیش از شیوع کرونا به‌طور فعالانه مسئولیت اجرایی بازارچه خیریه‌های مــهــر موسسه را به عهده داشتند؛ و یا با تهیه‌ی مواد غذایی و به اشتراک گذاشتن محصولات و هنر خود در بخش داوطلبی فعالیت می‌کردند.

همیاران

بانوان دلسوز و خیری هستند که با انواع مهارت‌های دستی و تهیه‌ی غذا، به برگزاری بازارچه‌های خیریه‌ی مــهــرطه کمک کرده و هنر دست خود را به نفع موسسه می‌فروشند.

مهرآوران

داوطلبان باانگیزه‌ای هستند که به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و رفع مشکلات آنان می‌پردازند.

در کنار گروه‌های ثابت داوطلبی، پزشکان داوطلب مــهــرطه به‌صورت رایگان بچه‌ها را ویزیت کرده و مهارت خود را در اختیار فرزندان مــهــرطه گذاشته و سلامت آنان را تحت مراقبت قرار می‌دهند.

داوطلبان هنرمند

با به اشتراک گذاشتن اخبار و پست‌های پیج اینستاگرام مهرطه به بهتر دیده شدن فعالیت‌های موسسه کمک می‌کنند.

داوطلبان بخش آموزش

با شروع سال تحصیلی اخیر در شرایط کرونا، در کنار بچه‌ها به همراهی و آموزش دروس و اجرای فعالیت‌های فوق برنامه‌ی درسی پرداختند.

برخی داوطلبان ارتباط با کودک، پس از گذراندن آموزش‌های مختلف و تأیید روانشناسان و مددکاران، نیروی ارتباط با کودک مــهــرطه هستند و با بچه‌ها به‌صورت داوطلبانه بازی می‌کنند.

داوطلبانی هستند که با در اختیار گذاشتن وسیله‌ی نقلیه‌ی خود، امکان سرویس ایاب و ذهاب برای بچه‌ها را فراهم کرده و در رفت و آمد، فرزندان مــهــرطه را حمایت می‌کنند.

دنیایی نامحدود

داوطلبی دنیای بسیار گسترده و نامحدودی  دارد. افراد با هر مهارت و قابلیت و با هر سطح زندگی٬ قادرند تا در کیفیت زندگی افراد نیازمند اثر بگذارند. داوطلبان همیشه در گزارشات خود٬ به حس خوب و برکتی که به‌واسطه‌ی انجام فعالیت‌های خیر در زندگی شخصی خود  دیده‌اند اشاره می‌کنند.

شما بانی مــهــر گرامی٬ با هر مهارت و تخصص می‌توانید در میان مشغله‌های روزمره، ساعاتی را به مــهــرورزی داوطلبانه پرداخته و قدمی مهم و موثر در روند زندگی دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست بردارید.

بدون شک در این مسیر، تأثیر شگفت انرژی حاصل از اقدامات انسان‌دوستانه و پرمــهــر خود را در گوشه‌گوشه‌ی زندگی‌تان مشاهده خواهید کرد.

مــهــرطه چه می‌کند؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید