یک خبر خوب برای خانواده‌ی مــهــرطه

در روز دانشجو، حامل یک خبر خوب و تبریک ویژه برای خانواده‌ی مــهــرطه هستیم. با مشارکت و همراهی صمیمانه‌ی تمامی اعضای خانواده مهرطه به‌ویژه گروه مــهــرهامون، یک بانوی سیستانی موفق به کسب رتبه در کنکور سراسری و پذیرش در رشته‌ی پزشکی شد.

مادر 17ساله سیستانی دانشجوی رشته پزشکی

مادر ۱۷ساله‌ی سیستانی، دانشجوی رشته پزشکی

امسال با اعلام نتایج کنکور، خانواده‌ی مهرطاها برای یکی از اعضای خود جشن گرفت. یکی از افراد تحت پوشش موسسه خیریه مهرطه، مادر سرپرست خانواری‌ست که تنها ۱۷ سال سن دارد. او طی دو سال گذشته، با چنگ و دندان برای رسیدن به هدف خود یعنی قبولی در کنکور و ورود به دانشگاه تلاش کرد و سرانجام توانست در جایگاه یک دانش‌آموز دختر و یک مادر، با پشتکار بسیار به نتیجه‌ی دلخواه خود یعنی قبولی در دانشگاه برسد و به‌زودی دانشجوی رشته پزشکی خواهد بود.

ما، در یکی از فعالیت‌های گروه مهر هامون (گروه مدرسه‌سازی موسسه نیکوکاری مهرطه) با او آشنا شدیم.

او در همان وهله‌ی اول نشان می‌داد که بسیار پرتلاش و سخت‌کوش است. برای هدفش سخت تلاش می‌کرد. کاری که برای یک دختر در منطقه‌ای با شرایط متفاوت از نظر قومی و فرهنگی، قابل تحسین است.  بعدها داستان پرفراز و نشیب دوران کودکی، ازدواج اجباری و مواجهه با طلاق‌اش جنبه‌های دیگری از توانمندی او را برای ما روشن کرد. علاقه و عشق او به تحصیل، داشتن زندگی بهتر و امید به تغییر شرایط، موسسه‌ی نیکوکاری مهرطه را برای حمایت همه‌جانبه، همراه و هم‌سو کرد؛ و بار دیگر ثابت شد که کمک‌های کوچک اگر با برنامه صورت گیرند، تا چه اندازه خواهند توانست در چنین مناطقی با محرومیت‌ها و محدودیت‌های فراوان تاثیر مثبت بگذارند. 

او اکنون در شروع راهی نو قرار دارد. بهترین آرزوها را برای این دختر و مادر جوان داریم. امیدواریم که دخترانی همانند او بتوانند در این عرصه‌ی زندگی، همچون ققنوسی پیروزمندانه از خاکستر زندگی سر بر آورند.

مــهــرهامون حامی دانش‌آموزان

متن تقدیر معاونت آموزشی اداره‌ی آموزش و پرورش شهرستان هامون از گروه مهرهامون:

بسمه‌تعالی 

به‌مصداق «*من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق*» بسی شایسته است، از حمایت حامیان خیراندیش گروه مهر هامون که با راهنمایی‌های سازنده و اثربخش خویش، در تمامی ابعاد آموزشی، باعث احیای حس خودباوری و متعاقب آن پذیرش یکی از دانش‌آموزان شهرستان هامون در رشته‌ی پزشکی گردیده‌اند، کمال تقدیر و تشکر به عمل آید.

از خداوند متعال توفیق و سربلندی بیش از پیش شما سروران گرامی را مسئلت می‌نمایم.


این مطلب را به اشتراک بگذارید