ماه مبارک رمضان، فرصت آموزش نیکوکاری به کودکان

در ماه مبارک رمضان، قلب‌ها پذیرش بیشتری برای خوبی‌ها دارند. این ماه می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا کودکان‌مان را با سنت نیکوکاری آشنا کنیم.

ماه مبارک رمضان ماه مهربانی

رواج دادن فرهنگ نیکوکاری در جامعه، زمینه‌ساز رشد و تکامل انسانی‌ست. در ماه مبارک رمضان، قلب‌ها پذیرش بیشتری برای خوبی‌ها دارند. این ماه عزیز می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا کودکان‌مان را با سنت پسندیده‌ی نیکوکاری بیشتر آشنا کنیم. 

راهکارهایی برای تشویق کودکان به نیکوکاری در ماه رمضان

کودکان را به حمایت از کمپین خیریه‌ها تشویق کنیم

کودکان کمک به همسالان خود را دوست دارند؛ چون می‌توانند درک بهتری نسبت به نیازهای آن‌ها داشته باشند. ما می‌توانیم مراکز نگهداری کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرستی را پیدا کنیم که در ماه رمضان کمپین برگزار می‌کنند. سپس کودکمان را تشویق کنیم تا از پول خود هرچه قدر که تمایل دارد، به این کمپین کمک کند. مشارکت مستقیم کودکان در کمک کردن به دیگران، باعث می‌شود که  در آن‌ها احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس شکل بگیرد.

نیکوکاری در ماه رمضان

 کودکان را در طرح افطاری ساده مشارکت دهیم  

هرساله در ماه رمضان، طرح افطاری ساده برای خانواده‌های نیازمند اجرا می‌شود. همکاری کودکان در این طرح خداپسندانه، علاوه بر تجربه‌ی احساس خوشایند ناشی از کمک کردن، مسئولیت‌پذیری در برابر افراد نیازمند را نیز در آن‌ها نهادینه می‌کند. مشارکت کودکان در آماده‌سازی بسته‌های افطاری، باید در حد توان و تمایل آن‌ها باشد تا از این کار لذت ببرند.

افطاری ساده کودکان

به همراه کودکان صندوق صدقات درست کنیم 

کودکان علاقه‌ی زیادی به درست کردن کاردستی دارند. در ماه رمضان ما می‌توانیم با استفاده از جعبه‌هایی که در دسترس داریم و تبدیل آن‌ها به صندوق صدقات، کودکان را در فعالیتی خیرخواهانه و درعین‌حال هنری شرکت دهیم. برای تزئین جعبه از چیزهایی استفاده کنیم که نماد این ماه هستند؛ مانند هلال ماه، ستاره و فانوس. با کودکمان قرار بگذاریم تا پایان ماه رمضان در این جعبه پول جمع کنیم. پس از پایان ماه رمضان پول‌های جمع‌شده را به یک موسسه یا خیریه اهدا کنیم.

کاردستی در ماه رمضان

شما می‌توانید از موسسه‌ی مــهــرطه قلک مــهــر را به‌صورت رایگان دریافت کنید و در تامین هزینه‌های دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست مهرطه سهیم باشید.

قلک مهر فلزی خانگی خیریه مهرطاها
قلک فلزی – خانگی

ماه مبارک رمضان، سرآغازی برای مــهــربانی

همه‌ی ما در ماه مبارک رمضان دنبال یک حس خوب هستیم؛ حس خوبی که شاید بیشتر از ماه‌های دیگر بتوانیم داشته باشیم. کمک به هم‌نوع، یکی از کارهایی‌ست که باعث احساس آرامش و رضایت درونی در ما می‌شود. ماه رمضان بهترین فرصت برای نیکوکاری‌ست، که مورد تاکید همه‌ی ادیان آسمانی از جمله اسلام است. 

یکی از جلوه‌های زیبای نیکوکاری، حمایت از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست است. خیرین هرسال در ماه مبارک رمضان برای حمایت از«کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست» اشتیاق بیشتری دارند و گام‌های موثری در این راستا برمی‌دارند. 

در سال‌های پیش از کرونا، خیرین با برپایی بازار‌چه‌های خیریه، کمک‌های مردمی را برای موسسه‌های خیریه و مراکز شبانه‌روزی نگهداری کودکان جمع‌آوری می‌کردند.

عواید حاصل از فروش محصولات بازارچه خیریه آنلاین مــهــر صرف نگهداری شبانه‌روزی و ارتقای کیفیت زندگی دختران مــهــرطه می‌شود.

اما از زمان پاندمی کرونا بازارچه‌های خیریه جای خود را به سامانه‌های پرداخت آنلاین داده‌اند. ما نیز می‌توانیم به‌صورت آنلاین در پویش‌های «ماه مــهــربانی» شرکت کنیم و حامی کودکان بدسرپرست و بی‌‍سرپرست باشیم.

برای همراه شدن با خانواده‌ی مــهــرطه، می‌توانید به قسمت مــهــرورزی آنلاین بروید. از قسمت نوع حمایت مالی، گزینه‌ی نذورات را انتخاب کرده و نذرها، فطریه و قربانی‌های خود را با نیت کمک‌هزینه‌ی سرپرستی دختران مــهــرطه، به‌صورت آنلاین واریز نمایید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید