ساخت بادبادک مــهــر

ساخت بادبادک در هر سنی هیجان‌انگیز است. بادبادک‌بازی و همراه شدن با وزش باد، شور و شادی کودکانه در وجودمان ایجاد می‌کند. ساخت بادبادک موجب یادگیری فعالیت‌های گروهی در کودکان می‌شود.

درست کردن بادبادک

بازی‌های فیزیکی و حرکتی باعث کاهش استرس می‌شوند و فعالیت جمعی بر روحیه و فضای زندگی‌مان تاثیر می‌گذارند.

درست کردن بادبادک

در این مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست، تعدادی از بچه‌ها دور هم جمع شدند تا بادبادک‌های رنگارنگی بسازند. وسایل مورد نیاز را آماده کردند: کاغذهای رنگی، چسب ماتیکی، قیچی، سیخ‌های چوبی.

کاغذهای رنگی را که دیدند، چشمانشان برق زد.  تند و سریع دست به کار شدند. کارها را تقسیم کردند. دو نفر کاغذها را برش دادند. سه نفر کاغذها را حلقه کردند. یک نفر مسئولیت ساخت خود بادبادک را به عهده گرفت و از این فعالیت گروهی و ترکیب و به هم وصل کردن حلقه‌های رنگی، لذت بردند.

کار تیمی، کودکان را با مفهوم همکاری، مشارکت و دوستی آشنا می‌کند. آن‌ها در جریان فعالیت گروهی آموزش ساخت بادبادک، هماهنگی و سازش را آموزش می‌بینند. یاد می‌گیرند با عقاید متفاوت و سلیقه‌های مختلف کنار بیایند و به همدیگر احترام بگذارند. دفاع از حقوق شخصی و درعین‌حال رفاقت یکی دیگر از ثمرات مثبت کار گروهی در کودکان است که آن‌ها را برای ورود به جامعه و جامعه‌پذیری آماده می‌کند.

بادبادک‌های مــهــر در روزهای سرد زمستانی، خاطره‌ی رنگینی از لبخند و شادی فرزندان مــهــرطه به یادگار ثبت کردند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید