نغمه‌ی مــهــر و همدلی

جشن نیکوکاری برای رفع نیازهای قشر کم‌برخوردار، در روزهای پایانی سال برگزار می‌شود. جدا از کمک های مادی، فعالیت‌های داوطلبانه‌ی نیکوکاران از مددجویان موسسه‌های خیریه، می‌تواند دستاورهای مطلوبی داشته باشد.

حمایت مالی و داوطلبانه در روز جشن نیکوکاری

داوطلبان نیکوکار، سرمایه‌ی اصلی مــهــرطه هستند.

کسی نیک بیند به هردو سرای … که نیکی رساند به خلق خدای

موسسه‌ی مــهــرطه از سال ۱۳۸۱ با رویکرد طرح شبه‌خانواده‌ی بهزیستی و به پشتوانه‌ی مشارکت دلسوزانه‌ی نیکوکاران، توانسته است دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست را تحت حمایت خود قرار دهد. داوطلبان نیکوکار با توجه به تحصیلات، تخصص، مهارت‌ها، علایق و انتخاب خود، در بخش‌های مختلف، از موسسه و دختران مــهــرطه حمایت می‌کنند. 

حمایت از زنان سرپرست خانوار

با غریبان لطف بی‌اندازه کن…تا رود نامت به نیکی در دیار

نیکوکاری و احسان می‌تواند به‌جز کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست، شامل زنان سرپرست خانوار هم بشود. زنان سرپرست خانوار در شرایط فعلی فشار مالی زیادی را متحمل می‌شوند؛ ولی همواره  سعی می‌کنند کانون خانواده‌ی خود را حفظ کنند. 

از این رو موسسه مهرطه در سال‌های اخیر تصمیم گرفت با همراهی خیرین، دامنه‌ی فعالیت‌های نیکوکارانه‌اش را گسترش داده و زنان سرپرست خانوار شهرستان جیرفت را حمایت کند. هدف مــهــرطه از توانمندسازی زنان سرپرست خانوار این بوده است که گام موثری در جهت اشتغال، افزایش سطح درآمد و کاهش وابستگی آن‌ها بردارد.

 مدرسه‌سازی، آینده‌ی درخشانی برای کودکان به ارمغان می‌آورد

ماند آن‌کس که بجا نام نکو دارد…تو پس از خویش ز نیکی چه بجا داری

یک جلوه‌ی دیگر از احسان و نیکوکاری، تامین هزینه‌های مدرسه سازی در مناطق محروم است. فراهم کردن امکان برابر آموزشی برای کودکان مناطق محروم، نه‌تنها آگاهی‌شان را افزایش می‌دهد، بلکه آینده‌ی آن‌ها را تضمین می‌کند.     

مــهــرطه با هدف حمایت از حقوق کودکان در برخورداری از شرایط مطلوب تعلیم و تربیت، با همت خیرین نیکوکار اقدام به ساخت مدرسه در مناطق جیرفت و هامون کرده است.  

کمک آنلاین به خیریه در دوران کرونا

چگونه در زمان پاندمی کرونا به موسسه‌های خیریه کمک کنیم؟

موسسه‌های خیریه در طول سال‌های گذشته برای تامین هزینه‌های خود، به مناسبت های مختلف از جمله روز احسان و نیکوکاری، اقدام به برگزاری تجمعات، جشن نیکوکاری و بازارچه‌های خیریه می‌کردند. در دو سال اخیر به علت پاندمی کرونا، شیوه‌ی پرداخت آنلاین جایگزین مناسبی برای رساندن خیر و نیکی به مددجویان شده است. فضای آنلاین کمک کرده که از هر کجا و در هر شرایطی، بتوانیم با امکانات مختلف در مسیر احسان و نیکوکاری قدم برداریم.

موسسه‌ی مــهــرطه نیز امکان پرداخت آنلاین را فراهم کرده است تا نیت‌های مختلف نیکوکاران عزیز را در این مسیر برآورده کند.

با سرمایه‌ی احسان و نیکوکاری، می‌توان دلی به دست آورد و امید را هدیه داد. شما نیکوکاران و خیرین عزیز می‌توانید با پر کردن فرم داوطلبی، عضوی از خانواده‌ی مــهــرطه شوید. با عضویت در موسسه مهرطه، می‌توانید دختران تحت سرپرستی مــهــرطه را حمایت کنید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید