یک اپلیکیشن و چهار ناشر برگزیده کتاب کودک و نوجوان

به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی قصد داریم یک اپلیکیشن و چهار ناشر فعال و برگزیده‌ی کتاب کودک و نوجوان را به شما معرفی کنیم.

معرفی یک اپلیکیشن و چهار ناشر کتاب کودک و نوجوان

اپلیکیشن، محصولی برای سبک زندگی نوین

شنیدن قصه همواره برای بچه‌ها جذاب است و به مرور زمان باعث گرایش آن‌ها به مطالعه می‌شود. امروزه با توجه به گسترش فضای دیجیتال، فرهنگ کتاب‌خوانی تغییر کرده است. با توجه به تغییر سبک زندگی، برای فرهنگ‌سازی مطالعه می‌توان از شیوه‌ی دیگری در کنار کتاب‌های چاپی استفاده کرد. داستان‌های صوتی و اپلیکیشن های کتاب کودک و نوجوان گزینه‌های خوبی برای تشویق بچه‌ها به مطالعه هستند. 
مجموعه‌های متنوعی در قالب اپلیکیشن کتابخوان و قصه‌گو، قصه‌هایی را به‌صورت صوتی در اختیار کودکان قرار داده‌اند؛ تا در یک فضای شاد با شنیدن داستان‌های صوتی، زمینه‌ی اشتیاق آن‌ها به خواندن کتاب نیز فراهم شود.

آی قصه! قصه‌های صوتی برای کودکان و نوجوانان

آی قصه یکی از اپلیکیشن‌هایی‌ست که در حوزه‌ی قصه‌گویی و تولید داستان‌های کودکانه برای گروه سنی ۲ تا ۱۲ سال فعالیت می‌کند. در این اپلیکیشن قصه‌های متنوعی با نویسندگی و کارگردانی «پوریا عالمی»، با روایت هنرمندانی از جمله «لیلی رشیدی»، «الهام پاوه‌نژاد» و…، با همکاری «شرمین نادری» (نویسنده و روزنامه‌نگار توانمند) در دسترس مخاطبین قرار گرفته است. 

معرفی اپلیکیشن قصه خوان کودک و نوجوان - لوگوی آی قصه

در سایت «آی قصه» قسمتی تحت عنوان مجله‌ی کودک و خانواده وجود دارد. این بخش شامل ارائه‌ی اطلاعاتی در رابطه با روانشناسی کودکان و راهکارهایی برای افزایش بهداشت روان کودک و خانواده می‌شود. معرفی برترین انیمیشن‌های جهان و مناسب‌ترین کتاب‌های کودک نیز از دیگر امکانات مجله‌ی کودک و خانواده است. 

معرفی اپلیکیشن آی قصه

«آی قصه» در سال ۲۰۲۰ منتخب ایرانیان دانشگاه استنفورد شده است. شما با نصب نرم‌افزار از طریق سایت آی قصه می‌توانید قصه‌ها، لالایی‌ها و دیگر محتواهای تولید شده در این مجموعه را بشنوید.  

ناشران برگزیده‌ی کتاب کودک و نوجوان

نشرهای کودک و نوجوان نقش مهمی در فرهنگ‌سازی مطالعه ایفا می‌کنند. انتشارات گوناگونی در حوزه‌ی کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند؛ که برخی به‌دلیل تنوع موضوعی و محتوایی در کتاب‌ها، با اقبال بیشتری روبرو شده‌اند. در ادامه به بخشی از آن‌ها اشاره شده است:

انتشارات قدیانی؛ با قدمتی ۴۵ساله

انتشارات قدیانی فعالیت خود را از سال ۱۳۵۵ آغاز نموده و کتاب‌های بی‌شماری را در حوزه‌ی خردسال، کودک و نوجوان منتشر کرده است. کتاب‌های این نشر از تنوع موضوعی مناسبی برخوردارند و برای گروه سنی خردسال و کودک با اسم «کتاب‌های بنفشه» منتشر می‌شوند. «انتشارات قدیانی» تاکنون ۱۱ دوره به‌عنوان ناشر معتبر کشوری انتخاب شده است.

لوگو انتشارات قدیانی - کتاب بنفشه

انتشارات هوپا؛ ناشر کتاب‌های خوردنی!

هوپا ناشر کتاب‌های کودک، نوجوان و جوان با شعار «ناشر کتاب‌های خوردنی»؛ فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز نمود. مهم‌ترین ویژگی کتاب‌های این نشر، جذابیت داشتن برای مخاطب است. تنوع موضوعی در داستان‌ها و رمان‌ها و همچنین استفاده از تصاویر زیبا، کتاب‌های هوپا را در حوزه‌ی نشر متمایز ساخته است.   

لوگوی نشر هوپا - ناشر کتاب کودک و نوجوان - کتاب های خوردنی

انتشارات پرتقال؛ لطفا بزرگ نشوید!

انتشارات پرتقال فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز نموده است. کتاب‌های این انتشارات برای گروه سنی ۳ تا ۱۶ سال مناسب است و شامل موضوعات مختلف مانند: رمان، ماجراجویی، داستان کوتاه، نمایشنامه و… می‌شود. 

«انتشارات پرتقال» به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ آبان برای کتاب‌های خود ۲۰٪ تخفیف قرار داده است.

لوگوی انتشارات پرتقال - ناشر کتاب کودک و نوجوان - لطفا بزرگ نشوید

نشر افق؛ همه چیز از کودکی آغاز می‌شود

انتشارات افق در سال ۱۳۶۹ تاسیس شد و از آن زمان تا کنون کتاب‌های ارزشمندی را برای کودکان و نوجوانان منتشر کرده است. کتاب‌های خردسال و کودک این انتشارات، با اسم «فندق» منتشر می‌شوند. کتاب‌های افق از سوی نهادهای ایرانی و خارجی، تا به حال بیش از ۲۰۰ بار برگزیده و تقدیر شده‌اند. «نشر افق» ۸ دوره به‌عنوان ناشر برگزیده و تقدیرشده‌ی کشور در حوزه‌ی کودک و نوجوان انتخاب شده و ۵ دوره نیز به‌عنوان شرکت‌کننده‌ی برگزیده‌ی نمایشگاه کتاب تهران شناخته شده است. این انتشارات علاوه بر نمایشگاه داخلی، در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب مانند بولونیا، فرانکفورت، قاهره، لندن، شارجه و… شرکت کرده است. 

«نشر افق» برای تمامی کتاب‌های خود از تاریخ ۱۵ آبان تا ۲ آذر امسال ۲۰٪ درصد تخفیف قرار داده است.

نشر افق - کتاب های فندق

کتاب، دریچه‌ی آگاهی برای کودکان و نوجوانان

همه‌ساله مراکز فرهنگی در این هفته (۲۴ تا ۳۰ آبان) با برگزاری برنامه‌های متنوع، تلاش می‌کنند تا فرهنگ مطالعه را بین افراد جامعه گسترش دهند. برای این‌که فرهنگ یک جامعه ارتقا یابد، باید زمینه‌ی آگاهی بیشتر را فراهم کرد. به‌طور قطع یکی از بهترین ابزارها برای دستیابی به این هدف، ارائه‌ی کتاب‌های مناسب به مردم است. حال اگر آشنایی با دنیای کتاب‌ها را از دوران کودکی آغاز کنیم، کودک عادت به مطالعه پیدا می‌کند و این امر باعث وسعت نگاه او به موضوعات مختلف می‌شود.


این مطلب را به اشتراک بگذارید