با محیط زیست مــهــربان باشیم

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۲ با تصویب ماده‌ای، ۵ ژوئن (مصادف با ۱۵ خرداد) را روز جهانی محیط زیست نامگذاری کرد.

روز جهانی محیط زیست

محیط زیست یکی از بهترین و مهم‌ترین موهبت‌های الهی‌ست که در اختیارمان قرار گرفته است. طبیعت سخاوتمندانه و همچون مادری مــهــربان همواره ما را از تمامی منابع خود بهره‌مند می‌سازد. ما نه‌تنها از محیط زیست برای سلامت جسم‌مان بهره می‌بریم، بلکه با دیدن زیبایی‌های طبیعت، روح‌مان را نیز صیقل می‌دهیم و انرژی ازدست‌رفته‌ی خود را باز می‌یابیم. 

اما متاسفانه امروزه به دلیل بهره‌برداری و استفاده‌ی نادرست از طبیعت، روند طبیعی محیط زیست را دگرگون کرده‌ایم. تخریب جنگل‌ها، استفاده‌ی نادرست از منابع آبی، آلوده کردن محیط پیرامون و افزایش ساخت و ساز بی‌رویه در دل طبیعت از جمله مشکلاتی‌ست که ما برای محیط زیست ایجاد کرده‌ایم. 

از این رو مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۲ با تصویب ماده‌ای، ۵ ژوئن (مصادف با ۱۵ خرداد) را روز جهانی محیط زیست نامگذاری کرد. اختصاص دادن این روز به مسائل محیط زیست، هم به جهت افزایش آگاهی مردم برای حفظ آن و هم ترغیب مسئولان به اتخاذ تصمیمات مناسب برای مقابله با تخریب محیط زیست است. 

همچنین بخوانید: حفظ محیط زیست؛ عادتی که باید از کودکی آموخت!

روز محیط زیست

کیسه‌های پارچه‌ای، دوست‌دار محیط زیست 

پلاستیک یکی از مواردی‌ست که موجب آسیب‌رسانی به طبیعت می‌شود و می‌توان آن را قاتل خاموش محیط زیست نامید. زمان زیادی طول می‌کشد تا پلاستیک‌ها تجزیه شود و در پروسه‌ی این فرآیند گاز متان تولید می‌شود که این گاز علت اصلی گرم شدن کره‌ی زمین است. 

ماندن پلاستیک‌ها در محیط زیست جدا از منظره‌ی ناخوشایندی که ایجاد می‌کند، اثرات نامطلوبی بر سلامت طبیعت و کیفیت حاصل‌خیزی خاک دارد. از طرف دیگر بعضی از حیوانات و جانداران هنگام جستجوی غذا در طبیعت، به اشتباه این مواد را می‌خورند که باعث مسمومیت و مرگ آن‌ها می‌شود. 

با توجه به شرایطی که پلاستیک برای طبیعت به وجود می‌آورد، کیسه‌های پارچه‌ای می‌تواند جایگزین مناسبی برای مصرف روزانه‌ی ما باشد. کیسه‌های پارچه‌ای از به وجود آمدن آلاینده‌های زیست‌محیطی جلوگیری می‌کند، به‌راحتی بازیافت می‌شود و در زمان کم‌تری می‌تواند جذب محیط شود.

کیسه‌های پارچه‌ای مــهــرطه

موسسه‌ی مــهــرطه با هدف فرهنگ‌سازی رفتار مــهــرورزانه با طبیعت، اقدام به تولید کیسه‌های پارچه‌ای دوست‌دار محیط زیست  کرده است. موسسه‌ی مهرطه آیین مــهــرورزی خود را محدود به انسان‌ها نمی‌داند و با تولید کیسه‌های پارچه‌ای، مسئولیت اجتماعی و زیست‌محیطی را در کنار فعالیت‌های نیکوکارانه، همزمان به انجام می‌رساند. در این کیسه‌ها که توسط زنان سرپرست خانوار تولید می‌شود از مواد شیمیایی استفاده نشده است.

خرید آنلاین کیسه پارچه ای مهرطه دوست محیط زیست

مزیت‌های کیسه‌های پارچه‌ای

✔ قابلیت نگهداری مواد غذایی گرم 

✔ قابل شستشو بودن  

✔ استفاده چندباره از آن

سخن آخر

موسسه نیکوکاری مــهــرطه با تولید این کیسه‌ها به دنبال آن است تا مــهــر طبیعت را با مــهــر پاسخ دهد. با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای نه‌تنها سلامت خود و دیگران را حفظ می‌کنید، بلکه رویکرد حامیانه و مــهــرورزانه نسبت به محیط زیست را دنبال می‌کنید. با خرید و سفارش آنلاین کیسه‌های پارچه‌ای مــهــرطه برای خود، خانواده و اطرافیان، به تامین هزینه‌های جاری دختران تحت سرپرستی خانواده‌ی مــهــرطه کمک کنید.

محیط زیستی که امروز ما در آن زندگی می‌کنیم، به همه‌ی نسل‌ها تعلق دارد. ما باید به شایستگی از این امانت نگهداری کنیم و آن را بدون آسیب به نسل‌های بعدی تحویل دهیم.


این مطلب را به اشتراک بگذارید