معرفی موسسه

موسسه مهرطه موسسه‌ای غیرانتفاعی، غیر‌دولتی و غیر‌سیاسی است که درسال ۱۳۸۱ با هدف نگهداری شبانه روزی از دختران بی‌سرپرست و بد‌سرپرست و با مجوز رسمی سازمان بهزیستی و نیروی‌انتظامی وبه شماره ثبت ۱۴۹۹۴ شروع بکارکرده است.
این موسسه از همان ابتدای تاسیس از پشتوانه خالصانه موسسان و مشارکت اعضای دلسوز بهره برده و امروز پس از گذشت سالها همانند سایر خانواده‌ها لحظه لحظه‌ی رشد دخترانش را زندگی کرده، و تلاش کرده با ارائه آموزش‌های لازم و کاشتن بزر عشق و محبت در وجودشان، آنها را برای ورود به عرصه‌ی زندگی آماده سازد. اکنون تعداد دختران مهرطه ۳۸ نفر است که در دوره سنی ۳ تا ۲۸ سال در دو خانه‌ی مجزا در تهران زندگی می‌کنند.

مهر‌طه با دختران معصومش قد کشید، با آنهاخندید و گریست، تن تبدارشان را تا صبح مادری کرد، روزهای تولدشان را جشن گرفت، برای موفقیتشان شور و نشاط بر پا کرد، کلاس اولی‌هایش را بدرقه کرد و با آموزش مهارت‌های مختلف در کنار مدرسه،آنها را آماده زندگی می‌کند. دیپلمه‌های خود را راهی دانشگاه می‌کند تا روی پای خود بایستند، شکوفا شوند و صاحب کار و اهل تلاش. هم نوش زندگی را به کامشان ریخت و هم آنها را با دشواری‌ها و مسئولیت‌ها آشنا کرد. رخت عروسی بر تن چند نفرشان پوشاند و بالاخره نوه‌هایش را در آغوش گرفت.
در نهایت دیگر اعضای این خانواده هموطنان عزیز ایرانی شامل معلمان، پزشکان، مشاوران، زنان خانه‌دار، دانشجویان و دیگرانی هستند که با انگیزه های والای انسانی چراغ خانه‌های مهر‌طه را روشن نگه داشته‌اند.