کار داوطلبانه به غنای اخلاقی داوطلب کمک می کند

مهرطه: اردشیر منصوری استاد فلسفه علم و از داوطلبان و مشاوران فرهنگی موسسه مهرطه است که کارگاه های اوقات فراغت، جلسات سعدی خوانی و سفرهای طبیعت گردی را برای دختران ما برگزار کرده  و ازهمراهی با موسسه مهرطه هیچ گاه دریغ نکرده است.گفتگویی کوتاه با او انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

 آقای منصوری در مورد نحوه آشنایی اش با مهرطه می گوید: آشنایی من با این موسسه از طریق وبلاگ دوستی بود که در مورد این موسسه نوشته بود. کلیدواژه های دختران بد سرپرست و بی سرپرست ذهن مرا مشغول کرد. کودکان جز قشرهای آسیب پذیر هستند اما دختران بیشتراز بیشتر از پسران در معرض آسیب هستند. در حقیقت این پست مربوط به مصاحبه خانم امرالهی با خانم زارع در مورد مهرطه بود. با خواندن آن وقتی دیدم موسسه ای وجود دارد که از این دختران نگهداری می کند آن هم به شکل غیردولتی تصمیم گرفتم با این موسسه همکاری داشته باشم.

این داوطلب در مورد ضرورت کار داوطلبانه گفت: کار داوطلبانه سه بعد دارد، یکی این که داوطلب با کمک به دیگران به غنای اخلاقی خودش کمک می کند، دوم به جامعه خود نفع می رساند و این مسئله می تواند به دیگران هم تسری پیدا کنند . جامعه ای که درآن آدمها به فکر هم هستند جامعه ای سالم تر خواهد بود. همچنین یک مددجو نیز کمکی دریافت می کند و معمولا ما این بعد را می بینیم. در حالی که ابعاد دیگر هم مهم هستند.

این استاد در مورد نکات قوت مهرطه گفت: من در جلسات هیات مدیره این موسسه حضور نداشته ام اما مشخص است که سیاست گذاری کلان اجتماعی این موسسه درست است .

خانم زارع به عنوان مدیرعامل موسسه مهرطه نیز از اقتدار، حوصله و همدلی مناسبی با بچه ها که ذی نفعان اصلی موسسه هستند برخوردارند و در مجموع انتخاب ایشان درست است. من زمانی که کارهای فرهنگی انجام می دادم فکر می کردم تجربه خوبی برای کار با کودکان دارم و زمانی که داوطلب شدم با موسسه همکاری داشته باشم متوجه شدم کار کردن با کودکان آسیب دیده چقدر سخت و پیچیده است و اداره کردن این موسسه اصلا کار آسانی نیست و خانم زارع از این نظر نمره خوبی می گیرند

شماره حساب های موسسه

شماره کارت 5022291001693595 بانک پاسارگاد، شماره کارت

شماره حساب 116400537 , کد 032 , بانک تجارت شعبه پارک

شماره حساب 81077799901 , کد 326 , بانک پاسارگاد  شعبه قائم مقام

شمار حساب 1018504861122 , کد 101 , بانک اقتصاد نوین شعبه قدیر

توجه ( بسیار مهم )

موسسه مهرطه تنها دارای دو وب سایت رسمی به آدرس های ذیل می باشد : 

mehretaha.ir  و  mehretaha.com   

لطفا از کمک به موسسات دیگر که با آدرس های مشابه و با نام ما فعالیت می کنند جدا خوداری نماید جهت کسب اطلاعات بیشتر از قسمت تماس باما وبسایت با ما در ارتباط باشید - متشکرم